Profil firmy

Společnost CPT Praha, spol. s r.o. je výhradním distributorem výrobků Onkyo, Jamo, Klipsch, Spectral, Just-racks, Real Cable, Piega a Scandyna pro Českou republiku.

Společnost byla založena v roce 1991 a zejména v počátcích své činnosti se významně podílela na vstupu společností Sony Europe a později Panasonic Eastern Europe na československý a český trh, až do doby založení jejich českých zastoupení Sony Czech a Panasonic Czech.

Během své více než dvacetileté činnosti na českém trhu si společnost CPT Praha vybudovala pevné místo v oblasti velkoobchodu a distribuce spotřební elektroniky s dobrým a úzkým kontaktem k maloobchodu, ať už jde o obchodní řetězce nebo o velkou většinu významných nezávislých prodejců. V současnosti se jedná přibližně o 80 autorizovaných a dalších více než 100 neautorizovaných prodejen.

Od roku 1997 je společnost CPT Praha výhradním distributorem výrobků dánské firmy Jamo, jednoho z největších světových výrobců reproduktorů, který se zabývá jak klasickým sortimentem, tak vestavnými reproduktory. O dva roky později se společnost CPT Praha stala i výhradním distributorem výrobků japonské firmy Onkyo a v roce 2003 byly navázány první kontakty s německým výrobcem precizního AV nábytku Spectral. V roce 2006 bylo portfolio námi zastupovaných značek dále rozšířeno o švýcarskou značku reproduktorů Piega a posledním významným přírůstkem je světoznámý americký výrobce reproduktorů Klipsch.

Hned v prvních letech výhradního zastoupení firem podstatně vzrostl význam i obrat těchto výrobců na českém trhu. O kvalitě práce společnosti svědčí několik mezinárodních ocenění udělovaných přímo zahraničními výrobci a dodavateli. V roce 1999 získala společnost CPT Praha ocenění Jamo Partner of the Year pro nejlepšího evropského distributora. Významné ocenění Onkyo Excellent dealer obdržela společnost CPT Praha v roce 2000 za dobrou práci a v roce 2001 byla společnosti udělena prestižní cena Onkyo Distributor of the Year pro nejlepšího evropského distributora roku. Nemůžeme opomenout ocenění Jamo distributor of the year 2004 a nejlepší distributor Spectral mezi nově otevřenými trhy z roku 2006.

Sídlo
showroom1
showroom2
showroom3
JAMO ONKYO REAL CABLE KLIPSCH PIEGA TEAC SVS
©2011 CPTPraha. Všechna práva vyhrazena. Design by Martin Rytych 2011